Waldemar Sobota

 

Nasz bohater, podobnie jak centrala Football Academy pochodzi z województwa opolskiego. Upór i wytrwałość w dążeniu do celu doprowadził Waldemara Sobotę z Ozimka przez Kluczbork na piłkarskie salony Europy. Obecnie gra w belgijskim klubie Club Brugge - wielokrotnym mistrzu Belgii, do którego trafił z drużyny Śląska Wrocław. 

Kariera klubowa

 Swoją karierę rozpoczął w klubie Małapanew Ozimek. W wieku 18 lat zdecydował się przejść do KS-u Krasiejów. W 2007 roku został już zawodnikiem MKS-u Kluczbork. Z klubem tym w sezonie 2008/09 zajął pierwsze miejsce w II lidze i wywalczył awans do I ligi. Po zakończeniu sezonu 2009/10 został wybrany do jedenastki sezonu I ligi oraz otrzymał tytuł odkrycia tych rozgrywek. Dzięki udanym występom Sobotą zainteresowało się kilka klubów z Ekstraklasy. Najbardziej konkretny okazał się Śląsk Wrocław, z którym 9 czerwca 2010 roku zawodnik podpisał czteroletni kontrakt. 12 sierpnia 2010 roku zadebiutował w Ekstraklasie w spotkaniu z Jagiellonią Białystok. Dzięki dobremu występowi kibice Śląska wybrali go na najlepszego zawodnika tego spotkania, a niektóre media umieściły go w jedenastce 1. Kolejki. 18 września 2010 roku w spotkaniu z Widzewem Łódź Sobota zdobył swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie. Ze Śląskiem w sezonie 2010/2011 zdobył wicemistrzostwo Polski, a w sezonie 2011/2012 wywalczył mistrzostwo Polski oraz Superpuchar Polski. 31 sierpnia 2013 roku podpisał czteroletni kontrakt z belgijskim Club Brugge. Belgijski klub zapłacił za Sobotę milion euro.

Kariera reprezentacyjna
 

16 grudnia 2011 roku dzięki swojej dobrej grze w Ekstraklasie - Sobota otrzymał od ówczesnego selekcjonera Franciszka Smudy, powołanie do pierwszej reprezentacji Polski na mecz towarzyski z Bośnią i Hercegowiną. W swoim debiucie strzelił także swoją premierową bramkę w narodowych barwach. Na naszego bohatera stawiał również Waldemar Fornalik, powołując go na pierwsze mecze eliminacji Mistrzostw Świata 2014 z Czarnogórą i Mołdawią. Obecny selekcjoner - Adam Nawałka również powołał go na najbliższy mecz ze Szkocją, który odbędzie się 5 marca w Warszawie. Na chwilę obecną Sobota rozegrał w kadrze 12 spotkań, strzelając 4 bramki.

Waldemar Sobota, a Football Academy

Zawodnik Club Brugge podobnie jak nasza Rodzina FA - zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym działa z wielką pasją i dużym zaangażowaniem. Nasz nowy honorowy doradca będzie wspierać Football Academy merytorycznie i wizerunkowo. Bardzo możliwe, że Waldemar Sobota odwiedzi nas przy okazji organizowanych przez FA campów, obozów, czy treningów.  Jeszcze raz - witamy w drużynie

 

Partnerzy

PARTNERZY:
 

PARTNERZY
SPORTOWI:

 

2020 © Football Academy UK Elitarna szkółka piłkarska dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat all rights reseved - wszelkie prawa zastrzeżone

O.PRAWNA

Football Academy UK
Technology House
Lissadel Street
Salford, Manchester
M6 6AP
info@fauk.pl
www.fauk.pl

| P. PRYWATNOŚCI |

pozostałe projekty FA Group

| FASE | FA | LPFA | GKA | FPARK | FBABY |
1
11:42
   sobota, 22 lutego 2020 roku