Akademia Cartoon Network - Futbol to konkurs dla uzdolnionych, młodych piłkarzy z Europy polegający na prezentacji tricków piłkarskich w postaci nagrania wideo. W poprzednich edycjach konkursu zwycięzcy mogli wygrać trening z Robinem van Persie oraz Łukaszem Podolskim. W 2014 roku nagrodą był trening z piłkarzem brazylijskiej reprezentacji Luizem Gustavo. Wszystkie treningi odbyły się w miejscach, gdzie na co dzień trenują Ci znani piłkarze tj. Londynie (2012 i 2013) i Wolfsburgu (2014).

Zeszłoroczna edycja konkursu odbywała się równocześnie w siedmiu krajach: Polsce, Rosji, Rumunii, Bułgarii, Belgii, Holandii, na Węgrzech oraz regionie obejmującym Niemcy, Austrię i Szwajcarię. Zgłoszenia w formie klipów wideo prezentujących umiejętności piłkarskie uczestników można było przesyłać od 16 maja do 13 czerwca przez stronę konkursową www.cartoonnetwork.pl/akademia-cn. W konkursie udział wzięło 396 uczestników z Polski w wieku od 6 do 15 lat. Wszystkie nadesłane klipy zostały umieszczone w internetowej galerii i poddane głosowaniu internautów, które odbyło się między 14 a 29 czerwca. W ten sposób wyłoniono 20 finalistów, z których jury wybrało głównego zwycięzcę - Kacpra Sumarę.

W 2012 roku polskim zwycięzcą konkursu został 13-letni Mateusz Mielczarek z Częstochowy, a w 2013 roku 13-letni Patryk Nowicki z Brzozówki.

Już drugi rok z rzędu partnerem konkursu Cartoon Network była Football Academy - ogólnopolska sieć elitarnych szkółek piłkarskich dla dzieci. Wraz ze stacją Cartoon Network, Football Academy zachęcała do udziału w konkursie talenty piłkarskie z całej Polski. W ramach kooperacji obu znanych marek, dzieci w 6 miastach Polski mogły także przyjść na nagrania w trakcie specjalnie zorganizowanych eventów.

Patronem medialnym konkursu był magazyn Bravo Sport (2014) oraz Przegląd Sportowy (2013).

   2014

   

   2013

   

Partnerzy

PARTNERZY:
 

PARTNERZY
SPORTOWI:

 

2020 © Football Academy UK Elitarna szkółka piłkarska dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat all rights reseved - wszelkie prawa zastrzeżone

O.PRAWNA

Football Academy UK
Technology House
Lissadel Street
Salford, Manchester
M6 6AP
info@fauk.pl
www.fauk.pl

| P. PRYWATNOŚCI |

pozostałe projekty FA Group

| FASE | FA | LPFA | GKA | FPARK | FBABY |
1
08:33
   czwartek, 02 kwietnia 2020 roku