O NAS

 

Football Academy United Kingdom (FAUK) to innowacyjna, dynamicznie rozwijająca się sieć polonijnych szkółek piłkarskich dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, działająca na terenie Wielkiej Brytanii.

Działalność FAUK została oparta na tych samych wzorcach organizacyjnych i szkoleniowych co największa sieć szkółek piłkarskich w Polsce - Football Academy, realizowanych w większości przez polskojęzycznych managerów i trenerów zamieszkujących Wyspy Brytyjskie.

Podobnie jak w Polsce, FAUK szkoli wszystkie chętne dzieci, niezależnie od umiejętności czy płci. Każda szkółka stwarza młodym zawodnikom i zawodniczkom możliwość uczestnictwa w treningach piłkarskich w gronie rówieśników i przyjaciół mówiących po polsku i angielsku, a rodzicom okazję do integracji w lokalnym, wielokulturowym środowisku.

Jednocześnie FAUK nie zamyka się na zawodników i zawodniczki innych narodowości. Do szkółki można również zapisać dzieci pochodzenia innego niż polskie. Zajęcia są  prowadzone głównie w języku polskim, z ewentualnymi wytłumaczeniami i podpowiedziami w języku angielskim.

Ośrodki FAUK działają zarówno w północnej, środkowej, jak i południowej części Anglii oraz Szkocji. Regularnie otwierane są kolejne szkółki. Poza treningami odbywają się cykliczne turnieje mające na celu z jednej strony integrację, a z drugiej sportową rywalizację pomiędzy rówieśnikami i rówieśniczkami z poszczególnych oddziałów sieci.

PROJEKT


Football Academy United Kingdom (FAUK) jest jednym z pięciu sztandarowych projektów Fundacji Football Academy Group.

Football Academy  działa na zasadzie sieci. Centrala ma swoją siedzibę w Opolu, gdzie 1 kwietnia 2009 roku została założona pierwsza szkółka piłkarska Football Academy.

Każda szkółka jest związana z Centralą w sposób bezpośredni. Oznacza to, że wszystkie ośrodki prowadzone są zgodnie ze spójnym biznesplanem oraz systemem szkolenia, wspólnie tworząc sieć szkółek piłkarskich Football Academy.

Każdym ośrodkiem zarządza właściwy manager, któremu podlegają trenerzy prowadzący zajęcia treningowe.

FAUK powstała latem 2014 roku, a jej pierwsze oddziały zostały otwarte w północnej części Anglii - w Manchesterze, Accrington oraz Preston.

Dziś ośrodki FAUK, funkcjonują również w środkowej oraz południowej części Anglii z Londynem włącznie oraz w Szkocji.

Cały czas zakładane są kolejne oddziały FAUK.

W naszej sieci szkółek trenuje już blisko tysiąc młodych zawodników i zawodniczek.

 

 

Partnerzy

PARTNERZY:
 

PARTNERZY
SPORTOWI:

 

2020 © Football Academy UK Elitarna szkółka piłkarska dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat all rights reseved - wszelkie prawa zastrzeżone

O.PRAWNA

Football Academy UK
Technology House
Lissadel Street
Salford, Manchester
M6 6AP
info@fauk.pl
www.fauk.pl

| P. PRYWATNOŚCI |

pozostałe projekty FA Group

| FASE | FA | LPFA | GKA | FPARK | FBABY |
1
08:13
   czwartek, 02 kwietnia 2020 roku