Krewki Piłkarz

 

Football Academy z dumą realizuje w Polsce, ogólnokrajowy projeki pt. "Krewki Piłkarz".

Krew ratuje życie! Codziennie potrzebują jej setki, a może nawet tysiące chorych w całej Polsce. Choć to bezcenny lek, niestety jeszcze nikomu nie udało się go wytworzyć syntetycznie. Dlatego tak bardzo ważne jest oddawanie krwi - przez każdego, kto tylko może i w każdej ilości. Krew to dar, który może ocalić życie drugiego człowieka, ale również nasze własne. Warto o tym pamiętać i robić wszystko, żeby krwi w placówkach medycznych nigdy nie zabrakło.

Fundacja Football Academy realizuje projekt akcji społecznej pod hasłem "Krewki Piłkarz". To ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego nadrzędnym celem jest podnoszenie świadomości społecznej w zakresie krwiodawstwa oraz zachęcanie ludzi do oddawania krwi podczas specjalnych wydarzeń - akcji zbiórki krwi - organizowanych we współpracy z Narodowym Centrum Krwi oraz Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

KREWKI PIŁKARZ W 2014 ROKU

Około 150 litrów krwi zebrała Fundacja Football Academy pod patronatem Narodowego Centrum Krwi podczas akcji społecznej pod hasłem "Krewki Piłkarz". To ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego nadrzędnym celem jest podnoszenie świadomości społecznej w zakresie krwiodawstwa oraz zachęcanie ludzi do oddawania krwi podczas specjalnych wydarzeń.

Akcje krwiodawstwa odbywały się w czerwcowe weekendy - w 25 miastach na terenie całej Polski. Mimo, że pogoda nie była naszym sprzymierzeńcem, to w ambulansach do poboru krwi zarejestrowało się ponad 500 osób, z czego 329 oddało krew. Najlepszy wynik zanotowaliśmy w Rybniku - 34 osoby, na podium znalazły się również: Toruń - 23 i Warszawa - 21. Zdecydowanie najlepsze efekty w poborze krwi odnotowaliśmy w soboty. W Bolesławcu przy okazji naszego eventu, oddział PCK zorganizował rejestrację osób chętnych do oddania szpiku kostnego.

Serdecznie dziękujemy Regionalnym Centrom Krwi za udział oraz pełne zaangażowanie w nasz projekt. Dziękujemy również za ofiarowaną krew wszystkim Rodzicom oraz sympatykom Football Academy. Wierzymy, że w przyszłym rok zbierzemy jeszcze więcej krwi i że razem uda nam się z "Krewkiego Piłkarza" stworzyć wielkie i ważne społecznie wydarzenie.

CZYM JEST KREW?


Krew jest jednym z płynów ustrojowych, barwa jej zależy od barwnika krwi - hemoglobiny. Ilość krwi w organizmie człowieka to ok. 5,5-5 litrów. Krew spełnia czynności transportowe, dostarcza do tkanek tlen i substancje odżywcze i odprowadza z nich produkty przemiany materii oraz przenosi związki biologicznie aktywne, np. hormony z gruczołów wewnętrznego wydzielania do narządów. Krew pełni również funkcję obronną, co umożliwia wykrywać czynniki szkodliwe (bakterie, wirusy) i skutecznie im przeciwdziałać.

(żródło: www.nck.gov.pl)

ZANIM ODDASZ KREW:


1. Zjedz śniadanie

2. Zabierz ze sobą dokument tożsamości

3. Nie spożywaj alkoholu 24 godziny przed oddaniem krwi

4. Sprawdź czy nie ważysz mniej niż 50kg

               

w 2014 roku zebraliśmy blisko
150 litrów krwi

   

krewki piłkarz w 2014 roku odbył się w
25 miastach polski

   

nasza akcja pomaga
szpitalom i
Ratuje życie!

   

Partnerzy

PARTNERZY:
 

PARTNERZY
SPORTOWI:

 

2020 © Football Academy UK Elitarna szkółka piłkarska dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat all rights reseved - wszelkie prawa zastrzeżone

O.PRAWNA

Football Academy UK
Technology House
Lissadel Street
Salford, Manchester
M6 6AP
info@fauk.pl
www.fauk.pl

| P. PRYWATNOŚCI |

pozostałe projekty FA Group

| FASE | FA | LPFA | GKA | FPARK | FBABY |
1
07:20
   czwartek, 02 kwietnia 2020 roku