"DzieciĘca PiŁka Bez Granic"


konfrontacja polskiej i czeskiej myśli szkoleniowej w piłce nożnej dzieci

Projekt ma za zadanie porównanie polskiego systemu szkolenia dzieci z metodami stosowanymi u naszych południowych sąsiadów. Wydarzenie niesie za sobą nie tylko wartość merytoryczną, ale także skupia się na integracji dzieci grających w futbol z terenu euroregionu Pradziad.

"Dziecięca Piłka Bez Granic" to projekt dwuetapowy. Pierwszy etap - konferencja szkoleniowa dla trenerów grup młodzieżowych, ma za zadanie podnieść umiejętności oraz poszerzyć wiedzę uczestników z zakresu szkolenia młodych adeptów piłki nożnej. Specjaliści tej dziedziny wiedzy z Polski i Czech, przedstawiają najnowsze trendy w treningach dzieci oraz wytłumaczą, jaki efekt szkoleniowy przynoszą stosowane przez nich metody. W ramach konferencji, zarówno trenerzy z Polski jak i goście z Czech, przeprowadzają trening pokazowy, który jest olbrzymią dawką wiedzy praktycznej dla wszystkich uczestników spotkania.

Drugim etapem projektu jest turniej dla dzieci urodzonych w 2002 roku i młodszych. Udział w zawodach biorą 4 drużyny z Czech oraz 8 zespołów z Polski. Aby uniknąć niezdrowej rywalizacji, a skupić się jedynie na efekcie szkoleniowym, organizatorzy zrezygnowali z typowej klasyfikacji końcowej. Jedynym wyróżnieniem dla dzieci grających w turnieju jest specjalny medal dla 3 najlepszych w każdym zespole graczy wg. kryterium umiejętności, zachowania oraz postawy fair play.

Najważniejszym celem projektu jest wykonanie milowego kroku w stronę integracji sportowych środowisk Polski i Czech. Projekt "Dziecięca Piłka Bez Granic" to w założeniu impreza cykliczna. Jej pierwsza edycja odbyła 19 i 20 listopada 2011 w Opolu.

   

   

Misja PROJEKTU


Głównym celem projektu jest wymiana piłkarskich doświadczeń treningowych dzieci do lat 12 pomiędzy Czechami i Polakami. Cel realizowany jest poprzez prezentację metod szkoleniowych, wzajemną dyskusję oraz rozwijanie współpracy pomiędzy trenerami i młodymi piłkarzami po obu stronach granicy. Turniej piłkarski ma na celu popularyzację zdrowego i aktywnego trybu życia poprzez piłkę nożną wśród najmłodszych w rejonie wsparcia tj. woj. opolskiego oraz powiatu Bruntal. Ważnym elementem przedsięwzięcia jest także wdrażanie i promocja zasad Fair Play i odpowiedniego zachowania małych piłkarzy.

Partnerzy

PARTNERZY:
 

PARTNERZY
SPORTOWI:

 

2020 © Football Academy UK Elitarna szkółka piłkarska dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat all rights reseved - wszelkie prawa zastrzeżone

O.PRAWNA

Football Academy UK
Technology House
Lissadel Street
Salford, Manchester
M6 6AP
info@fauk.pl
www.fauk.pl

| P. PRYWATNOŚCI |

pozostałe projekty FA Group

| FASE | FA | LPFA | GKA | FPARK | FBABY |
1
08:54
   czwartek, 02 kwietnia 2020 roku